Výhody:

Profesionálny zvlhčovač vzduchu so studeným vzduchom. Zvlhčovač má robustný kryt, bez údržby, veľmi tichý chod, 2 rýchlostné stupne ventilátora, hygienická prevádzka, dodatočná UVC dezinfekcia vody

Filter vzduchu:

Ako filter je použitý veľmi jednoducho sa čistiaca tkanina. Z toho dôvodu sa radí tento zvlhčovač medzi zariadenia s najnižšími nákladmi na údržbu.

Využitie:

Pre miestnosti do 400m3 – napr.: aj veľkokapacitné kancelárie alebo výstavné haly

Technické údaje  
Ventilátor1. stupeň2. stupeň
Cirkulácia vzduchu700 m³ / hod.1400 m³ / hod.
Max. zvlhčovací výkon za hodinu 1,4 liter3,4 liter
Max. zvlhčovací výkon za 24 hodín33,6 liter82 liter
Priemerný zvlhčovací výkon za 24
hodín
21 liter30 liter
Hladina hluku42 dBA57 dBA
Max. veľkosť miestnosti (teoretická) 500 m³900 m³
Max. veľkosť miestnosti (odporúčaná
v praxi)
350 m³450 m³
Príkon110 W129 W
Pripojenie230 V / 50 Hz230 V / 50 Hz
Váha19,5 kg19,5 kg
Rozmery (VxŠxD) 72 x 63 x 32 cm72 x 63 x 32 cm
FarbaSivá a bielaSivá a biela

Vzduch je nasávaný na bočnej strane zariadenia. Synchrónny motor s tichým chodom naháňa odparovací bubon, na ktorom je natiahnutý rotačný filter. Bubon sa točí vo vodnom kúpeli, čo znamená najúčinnejší spôsob zvlhčovania, nakoľko filter nikdy nemôže vyschnúť. Hygrostat na reguláciu vlhkosti vzduchu a 2-úrovňovňový ventilátor sa starajú o tichý chod. Namiesto rohoží filtra je použitá veľmi jednoducho sa čistiaca tkanina. Z toho dôvodu sa radí  tento zvlhčovač medzi zariadenia s najnižšími nákladmi na údržbu. Zariadenie je dodatočne vybavené aj UVC dezinfekciou pre udržanie väčšej čistoty vody.
• Testovaný v laboratóriách – predídete tak množeniu baktérií
• Odparovacie rohože je možné oprať pri 90°C

Výhody zvlhčovača:
– veľmi nízka spotreba energií
– veľmi tichý chod
– UVC dezinfekcia vody
– priaznivé náklady na údržbu

Využitie:
– Obytné priestory
– Kancelárie
– Výstavné haly

Voliteľné príslušenstvo:

– Automatické pripojenie na vodovod

POPIS ZVLHČOVAČA WD 600

Zvlhčovač WD B600 vyššou radou zvlhčovača WD-B450 a dodatočne disponuje UVC dezinfekciou vody. Pomocou UVC dezinfekcie dosiahnete vyššiu čistotu vody a zabránite aj množeniu baktérií. UVC dezinfekcia je voliteľne zapínateľná, nakoľko zariadenie disponuje s dvomi zástrčkami do elektrickej siete.

Zvlhčovač popri zvlhčovaní vzduchu v miestnosti na optimálne nastavenú úroveň
vzduch aj čistí. Náklady na údržbu sú veľmi nízke, nakoľko namiesto odparovacích rohoží je použitá tkanina, ktorú je možné oprať. Týmto jednoduchým spôsobom čistenia je možné  oproti ostatným spôsobom čistenia minimalizovať vznik a rozmnožovanie baktérií. Ďalej všetky časti, ktoré sa dotýkajú vody, je možné veľmi jednoducho rukou, bez použitia náradia odmontovať zo zariadenia a za pár minút vyčistiť.

Synchrónny motor s tichým chodom sa stará o vynikajúci výkon pri veľmi nízkej spotrebe energie. Tento model je možné dodatočne vybaviť stálou prípojkou na vodovod. (voliteľná výbava).

Pokiaľ človek zabudne doplniť vodu do nádrže na vodu, zariadenie sa automaticky vypne. Takto je možné úplne vylúčiť riziko prehriatia zariadenia. Toto prémiové zariadenie je vyrobené z práškovo navrstveného oceľového plechu  a nádrž z materiálu odolnému voči nárazu.  Prevádzkovanie a údržba zariadenia sú takisto veľmi jednoduché a je ich možné vykonať aj laikom bez problémov.

Regulácia prebieha pomocou veľmi jednoducho nastaviteľného regulátora vlhkosti vzduchu. Zvlhčovač po nastavení optimálnej hodnoty vlhkosti vzduchu udržiava vlhkosť vzduchu na zvolenej úrovni automaticky.

Vznik baktérií je podstatným aspektom zvlhčovania. Žiaľ veľa výrobcov zabudne venovať pozornosť tomuto problému. Pre minimalizáciu vzniku a rozmnožovaniu baktérií by mal byť zvlhčovač vybavený UVC dezinfekciou. Táto investícia síce znamená nákladovú položku, avšak je jedinou možnosťou, ako vytvoriť optimálnu  a zdravú klímu v miestnosti. Pomocou UVC dezinfekcie si môžete byť istí, že Váš zvlhčovač vytvorí absolútne hygienickú klímu.

Naše prémiové zariadenie WD 600 zjednocuje výhody výkonného zvlhčovača  s funkciou čistenia vzduchu vďaka UVC dezinfekciou a to všetko pri cene, ktorá je  príťažlivá aj pri použití v privátnych zónach.

princíp